ویژه ها قبلی 1 2 3 بعدی
emam naghi» نقی زیباترین نام جهان است | مشاهده آنلاین

بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌
شعر بسیار زیبای حاج عبدالرضا هلالی در شب ولادت حضرت زهرا (س) ۱۳۹۱ در پاسخ به حرکت های ضد اسلامی در چند سال اخیر، تقدیم به کاربران وبلاگ "یا امام نقی".
به کوری دو چشم آن حقیری/که از فرط حقارت بد دهان است
به هر دیوار این دنیا نوشتیم/نقی زیباترین نام جهان است...
آموزش وبلاگ نویسی وبلاگ امام نقی» آموزش وبلاگ نویسی مذهبی

از آن جا که یکی از حوزه های فعال وبلاگ نویسی در ایران، موضوعات اعتقادی و دینی است. ،وبلاگ امام نقی (ع) بر خود لازم می داند که جهت ارتقای وبلاگ نویسی مذهبی و مبارزه با توهین کنندگان به امام هادی نقی، سلسله آموزش های پیشرفته وبلاگ نویسی را ارائه نماید.
امید است شاهد پیشرفت وبلاگ نویسی ارزشی باشیم. ...
وبلاگ نقی» معرفی فدائیان سایبری امام نقی (ع)

در این صفحه فعالان فضای مجازی که در جهت محکومیت توهین به ولایت و همچنین تولید محتوا در مقوله امام نقی تلاش می کنند معرفی می شود.
ما را از فعالیت خود با خبر سازید...

تفسیر قرآن ناطق

شنبه 21 مرداد 1391
امام نقی» زیارت جامعه کبیره،
تفسیر قرآن ناطق است.


- قرآن صامت همان کتاب قرآن و قرآن ناطق امام علی وائمه اطهار می باشد؛

- بدون توجه به قرآن ناطق نمی‌توان قرآن صامت را دریافت کرد؛

- زیارت جامعه کبیره یک دوره ی کامل امام شناسی است و شناخت امامان، راه درک قرآن کریم است.

در اثنای کلام معصومین و همچنین قرآن کریم می توان راه درک قرآن را رجوع به ائمه معصومین (ع) یافت. به دلیل اینکه آیات بسیاری از قرآن مجید و همچنین احادیث بسیاری بر این موضوع دلالت دارند، به ذکر یک مورد از قرآن و حدیث بسنده می شود:
به اعتراف بسیاری از اهل سنت و شیعه حداقل تعداد 300 آیه از قرآن کریم در شأن حضرت علی علیه السلام نازل شده است. ایاتی که در قرآن کریم در مورد حضرت علی علیه السلام ذکر می شود، دو گونه است: برخی از ایات فقط در مورد حضرت علی علیه السلام می باشد و برخی دیگر به صورت کلی همه ائمه معصوم سلام الله علیهم اجمعین را شامل می شود که حضرت علی علیه السلام نیز جزء آنها است. از طرفی دیگر، تنها مصداق برخی ایات ، اهل بیت یا حضرت علی علیه السلام است و در مورد دیگران صادق نیست و برخی از ایات معنایی عام دارند که شامل دیگر مؤمنین نیز می شود و حضرت علی علیه السلام مصداق اتم و اکمل آن ایات به شمار می رود.

- در قرآن کریم مزد رسالت پیامبر اکرم : « قُلْ لا أَسْئَلُکُمْ عَلَیهِ أَجْرًا إِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبی » شوری/23.

در اینکه « ذی القربی » همه نزدیکان پیامبرند یا اینکه افراد خاصی از آنان مورد نظر است، روایاتی در برخی کتب تفسیری اهل سنت آمده که از پیامبر همین پرسش شده و آن حضرت فرموده اند منظور حضرت علی و فاطمه و دو فرزندان وی هستند.

- هنگامی که شامیان قرآن بر نیزه کردند، علی (ع) به فریب خوردگان صحنه صفین یادآور شد که « انا القرآن الناطق».۱
« هذا کتاب الله الصامت و أنا المعبر عنه فخذوا بکتاب الله الناطق » 2
من قرآن ناطق و سخنگویم، این کتاب که بر نیزه کرده اند تا آن را وسیله حیله و شگرد سیاست قرار دهند قرآن خاموش است و منم که باید نکته هاى آن را بازگشایم و رموز آن را تعبیر نمایم, پس شما به کتاب گویاى الهى تمسّک جویید و اقتدا کنید و کتاب ساکت را ـ بر فراز نیزه هاى خدعه ـ فرو نهید، چرا که جز من کسى را ندارید که آیاتش را براى شما بازگشاید و تفسیر کند و تأویل نماید.

نتیجه اینکه با توجه به ضرورت آگاهی از گفتار و رفتار ائمه معصومین جهت شناخت قرآن کریم، اهمیت شرح و مطالعه زیارت جامعه کبیره که یک دوره ی کامل امام شناسی است روشن می گردد.

-------------
پ.ن. در این نوشتار سعی بر کم گویی و گزیده گویی بود.
-------------
منابع مورد استفاده:
1قندوزى، ینابیع المودّه، ۱/۲۱۴- وسائل الشیعه،ج20.
2موسوعه الامام على


» مطالب مرتبط: آشنایی به زیارت جامعه، امام شناسی در زیارت جامعه|ویدیو|، امام نقی (ع) و زیارت جامعه کبیره،
» کلمات کلیدی: نقی، یا نقی، امام نقی، وبلاگ امام نقی، یا امام نقی، وبلاگ نقی، سایت امام هادی خلاصه شرح زیارت جامعه کبیره، چکیده شرح زیارت جامعه کبیره، جامعه کبیره، زیارت جامعه، شرح زیارت جامعه کبیره، تفسیر زیارت جامعه کبیره، زیارت جامعه کبیره، تفسیر قرآن ناطق، قرآن ناطق، قرآن صامت،
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
برگزیده ها
naghiآیا نام نقی سبب تمسخر امام نقی (ع) شده است؟ پیش از این هم تمسخرهای این چنینی بوده است. نمی توان کاری کرد که جای تمسخر باقی نماند. 124000پیغمبر در طول تاریخ تمسخر شده اند. کسی که در راه پیامبران، راه حق، قرار گرفت، تمسخر خواهد شد ....{ادامه}

بگـو خــدا! سپس رهـایشان كن تا در یاوه‏‌گویی‌هاى خود غوطه‏‌ور باشند ... /شریفه 91 سوره انعام

امام نقی


  • نشریه بر خط
  • نظرسنجی
  • پیوندها
  • آرشیو
  • آمار بازدید
 :. زمانی اسلام گرا و کمونیست مناظره داشتند اما اکنون زمانه ای است که بین اسلام گرایان اختلاف نظر وجود دارد. به راستی راه تشخیص حق چیست؟
در اینجا پاسخ برخی شبهات درباره اسلام بیان خواهد شد؛ همچنین مقالات، دانلود فیلم و صوت و ... ارسال می شود  .:
Google Groups
برای ثبت نام در گروه گوگلی، ایمیل خود را وارد کنید:

:.  کیفیت وبلاگ یا امام نقی؟

            شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات